Individuální konzultace

EU6A7512_edited2Tenhle blog se nejmenuje Je čas na změnu jen tak 🙂 Eric Berne, kanadský psychiatr a zakladatel transakční analýzy (jeden z psychoterapeutických směrů) říkával, že změna je vždy možná.

Jak se tak říká: „Důvěřuj, ale prověřuj,“ a tak mi život připravil bezpočet možností se přesvědčit o tom, že nelhal :). A tak už se nějakou dobu kromě psaní tohoto blogu a školení ve firmách  věnuji ve své soukromé poradenské praxi pomáhání lidem, kteří chtějí ve svém životě něco změnit, nebo kteří se potřebují s nějakou změnou dokázat vyrovnat.

Abych v tom dokázal lidem skutečně pomoci, absolvoval jsem čtyřletý sebezkušenostní výcvik v přístupu zaměřeném na člověka (Rogersovské psychoterapii) v rozsahu 668 hodin a (prozatím) dalších 324 hodin sebezkušenostních seminářů a skupin v jiných psychoterapeutických směrech. Doplnil jsem si také teoretické vzdělání na Pražské psychoterapeutické fakultě na Pražské vysoké škole psychosociálních studií a na kurzech několika známých světových univerzit. Více o tom, jak pracuji si můžete přečíst zde.

A s čím za mnou lidé obvykle chodí? Samozřejmě s požadavkem na změnu toho, co jim v životě nevyhovuje, nebo nefunguje. Většinou jsou to vztahy, sebevědomí a sebepřijetí, komunikace s blízkými lidmi, práce, životní rovnováha a někdy i touha po rozvoji své spirituality či nalezení smyslu v životě.  Tam, kde dokážu pomoci, rád pomohu, tam kde to nedokáži, mám kontakty na zkušené psychoterapeuty, psychiatry, další odborná pracoviště, nebo třeba i křesťanské kněze.

Více o mých službách se dozvíte na mých stránkách www.nekouc.cz.