Meditační setkání

cof

Bojujete s každodenním stresem? Hledáte prostor, kde se budete moci aspoň na chvíli zastavit? Zajímáte se o meditaci? Přijďte si s námi zameditovat. Ať už jste úplný začátečník, nebo pokročilý, budete si moci naplno prožít hned několik různých technik vedené meditace.

Praktikujeme hlavně klinické (sekulární, tj. nenáboženské) formy meditace v sedě pracující s dechem, uvědomováním těla, imaginací či soucitem. Po každé technice meditace je prostor pro dotazy i na vzájemné sdílení a práci na vlastním posunu při praktikování meditací.

Jednotlivá setkání na sebe nijak nenavazují, můžete proto přijít kdykoliv a na kterékoliv z nich 🙂 V zimě se potkáváme v Galerii Podkroví, v létě na Ladronce.

V případě jakýchkoliv dotazů mi klidně napište na martin@nekouc.cz.

Přihlásit se na meditační setkání

 

Příští setkání

Středa 26. června 2019 | 19:30 až 21:00 (konec oficiální části)
Sraz na lavičkách před půjčovnou bruslí v Usedlosti Ladronka
Událost na Facebooku

Přihlásit se na meditační setkání

V PŘÍPADĚ INTENZIVNÍHO DEŠTĚ BĚHEM ODPOLEDNE ČI VEČERA SE AKCE AUTOMATICKY RUŠÍ (nebylo by kde sedět)

Co s sebou

  • Deku
  • Meditační polštářek (nebo něco pod zadek), aby vás nebolela záda
  • Něco k pití a třeba i jídlu
  • event. něco teplejšího na sebe, když zapadá slunce, ochlazuje se, stejně jako na některé techniky v leže je lepší být víc v teple

Cena

zdarma | kapacita omezena na 12 účastníků

Přihlásit se na meditační setkání

O lektorovi

Pohled

Martin Zikmund původně vystudoval telekomunikační techniku na FEL ČVUT a podnikání a management v průmyslu na MÚVS ČVUT. Během doktorského studia se zaměřoval na výzkum v oblasti bionanomedicíny.

Posledních 5 let se zaměřuje na studium psychologie, psychoterapie, neurověd a náboženství. V roce 2014 byl iniciován do Kriya Yogy v tradici Mahavatara Babajiho a dostal se k praktikování Yoga Nidry. V letech 2015 až 2018 absolvoval výcvik v Person-Centered Approach (Rogersovská psychoterapie) u Diakonie ČCE a je v posledním roce studia na Pražské psychoterapeutické fakultě. V oblasti meditace úspěšně dokončil následující online kurzy:

  • De-Mystifying Mindfulness (Mindfulness Based Stress Reduction), 35 hodin, Universiteit Leiden, Prof. Dr. Chris Goto-Jones (2018)
  • Science of Happiness, 47 hodin, UC Berkeley, Dacher Keltner, Ph. D., Emiliana Simon-Thomas, Ph. D. (2017)
  • Science and Practice of Yoga, 27 hodin, University of Texas, Arlington, Stacy Dockins, Catherine Spann, Ph. D., prof. George Siemens, Ph. D. (2017)
  • Positive Psychology, 12 hodin, University of North Carolina at Chapel Hill, Barbara L. Fredrickson, Ph. D. (2017)
  • Buddhism and Modern Psychology, 18 hodin, Princeton University, Robert Wright (2017)

V roce 2017 Martin spolupracoval s Centrem hygieny práce a pracovního lékařství Státního zdravotního ústavu na projektu Ministerstva zdravotnictví české republiky Psychosociální rizika v sektoru zdravotnictví a sociálních služeb, a to v oblasti technik pro zvládání stresu a meditačních technik.

Chci se přihlásit

Potvrzení obdržíte e-mailem. E-mail Vám nemusí přijít obratem, protože ho zatím posílám ručně, ale nebojte, obvykle ho pošlu do pár hodin.
Pokud do 24 hodin neobdržíte potvrzení registrace, kontaktujte mě prosím na moji e-mailovou adresu martin@nekouc.cz.