Meditační setkání

cof

Bojujete s každodenním stresem? Hledáte prostor, kde se budete moci aspoň na chvíli zastavit? Zajímáte se o meditaci? Přijďte si s námi zameditovat. Ať už jste úplný začátečník, nebo pokročilý, budete si moci naplno prožít hned několik různých technik vedené meditace.

Praktikujeme hlavně klinické (nenáboženské a v medicíně a psychoterapii používané) formy meditace v sedě pracující s dechem, uvědomováním těla, imaginací či soucitem. Po každé technice meditace je prostor pro dotazy i na vzájemné sdílení a práci na vlastním posunu při praktikování meditací.

Jednotlivá setkání na sebe nijak nenavazují, můžete proto přijít kdykoliv a na kterékoliv z nich 🙂


Středa 15. ledna 2020 | 18:30 až 20:00 | 6 z 10 míst volných


Přihlásit se na meditační setkání

Cena

200 Kč | Platbu provádějte bankovním převodem na účet č. 2400103235/2010. Pokud platíte z účtu na jiné jméno, než je Vaše, uveďte své jméno do poznámky.

Instrukce

Galerie Podkroví se nachází na Starém Městě adrese Husova 242/9 (viz mapa). Vchod je skrz bránu k Restauraci Zlatý dvůr. Galerie se nachází v podkroví středověké budovy, v 3. patře domu bez výtahu. Bezbariérový přístup bohužel není možný.

Sraz je vždy ve foyer budovy v přízemí. Vchod je nalevo od vchodu do restaurace. Cca. v 18:20 pouštíme účastníky do prostor galerie. Začínáme 18:30 přesně, později není možné se do galerie dostat. V případě zpoždění mě kontaktujte ještě před začátkem na telefon 602 630 155

S sebou si není potřeba vůbec nic nosit. Meditujeme v sedě na židlích. V prostorách galerie je k dispozici toaleta i voda na pití.

V případě jakýchkoliv dotazů mi klidně napište na martin@nekouc.cz.

Přihlásit se na meditační setkání

O lektorovi

Pohled

Martin Zikmund původně vystudoval telekomunikační techniku na FEL ČVUT a podnikání a management v průmyslu na MÚVS ČVUT. Během doktorského studia se zaměřoval na výzkum v oblasti bionanomedicíny.

Posledních 5 let se zaměřuje na studium psychologie, psychoterapie, neurověd a náboženství. V roce 2014 byl iniciován do Kriya Yogy v tradici Mahavatara Babajiho a dostal se k praktikování Yoga Nidry. V letech 2015 až 2018 absolvoval výcvik v Person-Centered Approach (Rogersovská psychoterapie) u Diakonie ČCE a je v posledním roce studia na Pražské psychoterapeutické fakultě. V oblasti meditace úspěšně dokončil následující online kurzy:

  • De-Mystifying Mindfulness (Mindfulness Based Stress Reduction), 35 hodin, Universiteit Leiden, Prof. Dr. Chris Goto-Jones (2018)
  • Science of Happiness, 47 hodin, UC Berkeley, Dacher Keltner, Ph. D., Emiliana Simon-Thomas, Ph. D. (2017)
  • Science and Practice of Yoga, 27 hodin, University of Texas, Arlington, Stacy Dockins, Catherine Spann, Ph. D., prof. George Siemens, Ph. D. (2017)
  • Positive Psychology, 12 hodin, University of North Carolina at Chapel Hill, Barbara L. Fredrickson, Ph. D. (2017)
  • Buddhism and Modern Psychology, 18 hodin, Princeton University, Robert Wright (2017)

V roce 2017 Martin spolupracoval s Centrem hygieny práce a pracovního lékařství Státního zdravotního ústavu na projektu Ministerstva zdravotnictví české republiky Psychosociální rizika v sektoru zdravotnictví a sociálních služeb, a to v oblasti technik pro zvládání stresu a meditačních technik.

Chci se přihlásit

Potvrzení obdržíte e-mailem. E-mail Vám nemusí přijít obratem, protože ho zatím posílám ručně, ale nebojte, obvykle ho pošlu do pár hodin. Přihláška je závazná, lze ji zrušit nejpozději 48 hodin před konáním meditačního setkání.

Pokud do 24 hodin neobdržíte potvrzení registrace, kontaktujte mě prosím na moji e-mailovou adresu martin@nekouc.cz.