O projektu

PohledO tomhle projektu jsem už nějakou dobu přemýšlel. Vlastně původně jsem ho spustil anglicky, ale nefungoval tak, jak jsem si představoval. Tak jako spousta projektů, které jsem zkoušel. Neúspěch by ale neměl být tím, co nás zastaví. Naopak. Měl by být tím, co nám dá dostatek zkušeností na to, abychom to zkusili znovu a lépe. Tak jako když třeba vážete kytici (pokud máte rádi květiny, mrkněte na http://www.kyticesbasni.cz 😉 ). I tam je často nutné na samém konci vše rozvázat a začít znova. Trpělivost, vytrvalost a nezlomnost. To se mi v životě už mnohokrát osvědčilo jako recept na úspěch.

Na rovinu také říkám, že moji hlavní motivací pro tento projekt bylo dostat se k potenciálním zákazníkům. Zákazníkům pro to, co dělám jako „průvodce lidí a firem změnami“ (viz Nekouč.cz) a co nabízím firemním zákazníkům. Na druhou stranu, psát mě prostě baví a o těch tématech, která jsou zde zastoupena, dost přemýšlím, léta jsem je i prožíval a v neposlední řadě se pořád opakují i kolem mě, u mých přátel, lidí, které potkávám, i u mých klientů. A cítím, že k nim prostě mám co říct, že byť i pouhým článkem bych možná mohl někomu na jeho cestě pomoci. A podle zpětné vazby, kterou od vás dostávám, tomu tak skutečně i je 🙂 A jsem za to moc rád, protože pak mi dává psaní těchto článků o to větší smysl.

Změna je totiž to nejtěžší, co v životě člověka může být. To, že někdo cítí, že je potřeba a že pro ni nastal čas, rozhodně automaticky neznamená, že bude mít i dost sil k tomu, aby si jí prošel. Některé změny jsou drastické, kdy nezůstane kámen na kameni. Jiné změny jsou postupné a až po měsících a letech si je teprve člověk uvědomí. Některé změny přicházejí proto, že je chceme. Jiné zase přesto, že je nechceme. Je pak na nás, abychom se s nimi vyrovnali a dokázali se jim přizpůsobit. Ostatně byla to právě schopnost přizpůsobovat se změnám a ochota změny podstupovat, která postupně odlišila člověka od opice. Změna je to, co dělá člověka člověkem. Změna je vaše jediná životní jistota. A právě o změnách celý tento projekt je.

Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Log Out / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Log Out / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Log Out / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Log Out / Změnit )

Připojování k %s