Co když je to jen v hlavě

Jak velkou roli hraje v boji s nemocí váš mozek a vaše psychika? A jak moc se podílí třeba na její příčině? A jak je to s bolestí? Je vůbec možné zlepšit svůj zdravotní stav pouhou změnou ve své hlavě? Ano, podle vědy to možné je! A na tomto semináři se dozvíte jak.

Co vás čeká

Dozvíte se, jaký podíl má na našem zdravotním stavu podle současné psychologie a psychiatrie tzv. psychosomatika – vliv psychiky na naše tělo, i o tom, co a proč nám způsobuje krátkodobý i dlouhodobý stres.

Naučíte se lépe zvládat stres, a hlavně mu efektivněji předcházet. Budete tak umět lépe zvládat stresující životní události.

Naučíte se pár cvičení, která vám rychle pomohou od stresu i od největší bolesti. A dozvíte se, jak si vytvořit plán na změnu životního stylu, který dokážete snáze dodržet.

Co si vzít s sebou

  • Několik čistých listů papíru (nejen na poznámky, ale i na praktická cvičení)
  • Něco na psaní
  • Tvrdé desky, aby se vám dobře psalo na klíně
  • Dobrou náladu a otevřenou mysl 🙂

Kde a kdy

Čtvrtek 16. listopadu od 19:30 do 21:30, Lázně Aurora, Třeboň – proběhlo

Čtvrtek 7. září 2017 od 19:00 do 21:00, Lázně Aurora, Třeboň – proběhlo

 

O lektorovi

Martin Zikmund je průvodce lidí a firem klíčovými změnami. Mezi jeho klienty patří celá řada podnikatelů, manažerů i umělců. Martin vede semináře a workshopy pro veřejnost i pro firmy zaměřené na témata osobního rozvoje, zvládání stresu, životní harmonie, sebevědomí a hlavně sebe-vědomí. S jeho články se můžete pravidelně setkávat v časopisu Marianne. Píše také vlastní blog www.jecasnazmenu.cz. Více se o něm dozvíte na www.nekouc.cz.

Martin v 21 letech utrpěl úraz bederní páteře při těžké nehodě na čtyřkolce a téměř rok trpěl silnými chronickými bolestmi. Ve 32 letech mu byla navíc diagnostikována pokročilá artróza obou dvou kyčlí. Namísto totální endoprotézy se raději rozhodl změnit svůj životní styl a zhubnout. Během 4 měsíců shodil 20 kilo a 25 cm v pase, už tři roky si tuto hmotnost drží.

Ve svém doktorském studiu na FEL ČVUT se věnoval oblasti bionanomedicíny. Již několik let se aktivně věnuje meditaci, studuje Pražskou psychoterapeutickou fakultu a je v posledním roce psychoterapeutického výcviku PCA dle Carla Ransoma Rogerse.