Seminář Ukradená ženskost

zena-s-kytarouBýti ženou je v dnešním prostředí sakra tvrdým oříškem! Záplava vyretušovaných fotek na Facebooku, Instagramu i v médiích vyvolává nepřiměřený tlak na dosažení ideálu, kterého bez Photoshopu ale nelze dosáhnout. A tlak na „dokonalý“ vzhled není to jediné, co čím dál tím vzácnější ženskost zabíjí. Důvodů, proč ženy přicházejí o ženskost, je bohužel více.

Býti ženou dnes zkrátka vyžaduje nejen odvahu, ale také sílu, která je ukryta uvnitř každé z vás. Schopnost být sama sebou i určité úsilí a čas, které je třeba vyvinout při pojmenování si vlastního pojetí ženskosti, dnes není samozřejmostí. Hranice mezi ženskými a mužskými principy a rolemi se často smývají, což přiživuje nejistotu, v každé ženě (a samozřejmě i muži).

Seminář, nebo spíše workshop, Ukradená ženskost vám pomůže naplno objevit vaše vlastní pojetí ženskosti, nahlédnout na to, co vám třeba brání v jeho rozvinutí a pomůže vám i při hledání sama sebe a své vnitřní krásy. Většina semináře je věnována vaší vlastní aktivní práci a sdílení. Část práce odvedete už v rámci přípravy na seminář a ten největší kus, ten vás bude čekat až po semináři. Je to den, který je o vás a pro vás. Díky mnoha sebezkušenostním prvkům to nebude jednoduchý den, ale možná o to podstatnější budou výstupy, které si z něj budete moci odnést do dalšího života. Nečekejte ale žádné konkrétní návody co a jak dělat. Workshop vám poskytne prostor pro to naslouchat svému nitru, nalézt svoji vlastní cestu a dodá vám odvahu zkusit na ní udělat aspoň první krůčky.

>>>Registrujte se na nejbližší workshop<<<

Před tím, než se na seminář vydáte, si prosím přečtěte tento článek. Ten vám dodá určitý základní rámec, o který se tento seminář bude hodně opírat. Součástí domácí přípravy je také tento prakticky zaměřený článek. S tématem ženskosti pak bytostně souvisí i článek o snaze být dokonalou a článek o potlačené mužnosti řadu žen, které snesou hrubší mluvu, také oslovil.

>>>Přečtěte si hodnocení účastnic<<<

Na čem spolu budeme na workshopu pracovat

Na workshopu, který je určen výlučně pro ženy, využíváme prvky skupinové práce a sebezkušenosti, tedy poznání sebe sama. Jeho součástí je i domácí příprava, která pomáhá efektivněji využít společný čas na semináři. Hlavním těžištěm jsou praktická cvičení, přesto nechybí ani základní teorie a kazuistiky.

Vaše vlastní ženskost

V této části si pojmenujete, jaké je přesně vaše vlastní pojetí ženskosti. Každá žena je jiná a je to tak v pořádku. Tahle část slouží k tomu, abyste dostala bezpečný prostor i nástroje podívat se na to, jaká vaše vlastní ženskost – nikoliv tedy ta vám někým vštípená, která vám třeba ani nemusí vyhovovat – vlastně je. Díky skupinové práci a sdílení získáte možnost proniknout do pohledu na ženskost ze strany ostatních žen a budete si tak moc dokreslit svůj jedinečný obraz vlastního pojetí ženskosti.

Sebepoznání

Tato část je věnována odhalení obvykle nevědomých vzorců chování, které mohou výrazným způsobem ovlivňovat váš stres, sebelásku a celkově vaši ženskost i to, jak důležitou roli hraje ve vašem každodenním životě. K odhalení těchto vzorců používám několik ověřených sebezkušenostních ověřených nástrojů od renomovaných psychiatrů a psychoterapeutů. Výsledky této části vám pomohou si zvědomit a lépe uchopit vlastní životní priority, vlastní pojetí sebe i vaší ženskosti a vlastní nároky na sebe, rodinu i ostatní. Díky nim budete moci odhalit to, co je pro Vás osobně důležité.

Vnitřní dokonalost

V této části pracujeme hodně na sebelásce a sebepřijetí, a to i z pohledu fyzických proporcí vlastního těla. Součástí je i využití imaginativních a meditativních technik i některých nástrojů pro práci na sebesoucitu (self-compassion), kterému se dlouhodobě věnuje Kristin Neff z University of California Los Angeles. Výstupem této části je nový, láskyplnější, pohled na sebe.

>>>Registrujte se na nejbližší seminář<<<

Pro koho je seminář určen

  • Ženy, které chtějí objevit či rozvinout svoji vlastní ženskost
  • Ženy, které cítí, že z nějakého důvodu nechtěně potlačují svoji ženskost
  • Ženy, které narážejí na překážky při projevování své ženskosti nebo že se chovají příliš jako muži
  • Ženy, kterým chybí podpora při rozvíjení své ženskosti

Poznámka: Pokud zrovna procházíte nějakým těžkým obdobím, zvažte prosím, jestli je zrovna teď ten správný čas na tento seminář. Díky sebezkušenostním prvkům a sdílení ostatních žen totiž budete mít možnost na některé oblasti svého života nahlédnout bez pověstných „růžových brýlí“, což vás bude stát nějaké síly.

Pravidla semináře

Během celého semináře se řídíme několika základními pravidly:

  • Nikdo nemusí sdělovat své pravé jméno (natož příjmení).
  • Nikdo nemusí nic sdílet, pakliže sám nechce.
  • Nikdo se nemusí aktivně účastnit žádné části semináře, může klidně zůstat v roli pasivního pozorovatele.

Zkušenosti účastnic

Účastnice 1:
Rozhodně doporučuji! Otevřelo mi to oči. Už teď sama na sebe nahlížím jinak. Hrozně ráda bych tento seminář doporučila všem, kteří o sobě v čemkoliv pochybují. Především kamarádce xxxx a mamince. Tak doufám, že budu mít ještě možnost. Není to tak, že ti ukáže hotový cíl, ale postaví tě na cestu! 🙂 🙂 🙂

Účastnice 2:
Seminář Ukradená ženskost asi není pro každého, jelikož jsou asi lidé, kteří neustojí pohled do nitra. Pokud se ovšem někdo cítí dost silný na to to udělat, jen do toho. Nenásilná psychoanalýza, nikdo vás k ničemu nenutí. Ani na chvíli jsem neměla pocit, že mě za má vyřčená slova někdo hodnotí.

Účastnice 3:
Úplně nedokážu popsat konkrétně, jak to je s mými pocity, ale uvolněná, naděje na lepší zítřky, odhodlaná „bojovat“ se svými démony. DĚKUJU!

Účastnice 4:
Mám za sebou množství seminářů s podobnou tématikou. Martin je výjimečný v tom, že má obrovské množství informací z různých oblastí, a dokáže je prakticky použít. Ve výsledku cítím velký posun, poznání a praktické rady, jak řešit své problémy a vylepšit svůj život. Jde to a není to tak těžké, teď to vím.

Účastnice 5:
Martin je skvělý, pozitivní, člověk, který mi ohromně pomohl. Poznala jsem o něco víc sama sebe a dokážu se vidět pozitivněji než dřív.

Termíny konání, volné kapacity, cena

V tuto chvíli není vypsaný žádný další termín. Jakmile se sejde dostatek zájemkyň, termín moc rád vypíšu 🙂

Jedná se o celodenní workshop s cenou 1 450 Kč.

Chcete workshop i ve vašem městě? Napište mi prostřednictvím tohoto formuláře a do
poznámky vložte navrhované město, či případně další údaje. Ostrava také přibyla jen díky iniciativě zájemkyň.

Proběhlo:
Neděle 22. 4. 2018 od 9:00 do 18:00, Klimentská 1443/50, Praha 1 – Nové Město – proběhlo
Neděle 25. 3. 2018 od 9:00 do 18:00, Klimentská 1443/50, Praha 1 – Nové Město – proběhlo
Sobota 11. 2. 2017 od 10:00 do 19:00, Hotel Omega, Brno – proběhlo
Čtvrtek 26. 1. 2017 od 17:45 do 21:15, Klimentská 1443/50, Praha 1 – Nové Město – proběhlo
Čtvrtek 24. 11. 2016 od 18:00 do 21:00, Klimentská 1443/50, Praha 1 – Nové Město – proběhlo
Neděle 13. 11. 2016, od 16:00 do 20:00, Vítkovická 1708/17, Ostrava – Klub Hlubina proběhlo
Pondělí 17. 10. 2016 od 18:00 do 21:00, Klimentská 1443/50, Praha 1 – Nové Město – proběhlo

Lektor

Seminář povedu přímo já, Martin Zikmund. Původně jsem sice vystudoval telekomunikační techniku a poté podnikání a managementu v průmyslu, nějakou dobu jsem se zabýval i vědou v oblasti bionanomedicinského inženýrství, ale po 15 letech práce pro korporace a menší české firmy jsem změnil kompletně své zaměření. Díky cestování jsem se dostal k meditacím, psychologii, psychoterapii, ale také třeba k floristice. V současné době dokončuji sebezkušenostní výcvik v Rogersovské psychoterapii (PCA) a studuji na Pražské psychoterapeutické fakultě. Mám za sebou stovky hodin sebezkušenostních seminářů i studia na kurzech předních zahraničních univerzitách. Vedu i soukromou poradenskou praxi, kde se setkávám s celou řadou klientek, které se potýkají právě s problematikou ženskosti i sebelásky a sebepřijetí.

Více se o mně dozvíte třeba zde, anebo z celého tohoto blogu 🙂 Kdybyste se na něco chtěly zeptat, napište mi na martin@nekouc.cz.

Přihlásit se na seminář

Na seminář se prosím přihlaste prostřednictvím tohoto kontaktního formuláře. Potvrzení Vaší účasti a číslo bankovního účtu pro bankovním platbu převodem obdržíte e-mailem. E-mail Vám nemusí přijít obratem, protože ho zatím posílám ručně, ale nebojte, obvykle ho pošlu do pár hodin. Při případném vyšším zájmu, než bude kapacita semináře, rozhoduje pořadí odeslání přihlášky přes tento formulář. Jsem také připraven v případě zájmu otevřít další termíny.

Pokud do 24 hodin neobdržíte potvrzení registrace, kontaktujte mě prosím na moji e-mailovou adresu martin@nekouc.cz.

 

2 komentáře: „Seminář Ukradená ženskost

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s