Seminář Ukradená ženskost

zena-s-kytarouBýti ženou je v dnešním prostředí sakra tvrdým oříškem! Záplava vyretušovaných fotek na Facebooku, Instagramu i v médiích vyvolává nepřiměřený tlak na dosažení ideálu, kterého bez Photoshopu ale nelze dosáhnout. A tlak na „dokonalý“ vzhled není to jediné, co čím dál tím vzácnější ženskost zabíjí. Důvodů, proč ženy přicházejí o ženskost, je bohužel více.

Býti ženou dnes zkrátka vyžaduje nejen odvahu, ale také sílu, která je ukryta uvnitř každé z vás. Schopnost být sama sebou i určité úsilí a čas, které je třeba vyvinout při pojmenování si vlastního pojetí ženskosti, dnes není samozřejmostí. Hranice mezi ženskými a mužskými principy a rolemi se často smývají, což přiživuje nejistotu, v každé ženě (a samozřejmě i muži).

Seminář, nebo spíše workshop, Ukradená ženskost vám pomůže naplno objevit vaše vlastní pojetí ženskosti, nahlédnout na to, co vám třeba brání v jeho rozvinutí a pomůže vám i při hledání sama sebe a své vnitřní krásy. Většina semináře je věnována vaší vlastní aktivní práci a sdílení. Část práce odvedete už v rámci přípravy na seminář a ten největší kus, ten vás bude čekat až po semináři. Je to den, který je o vás a pro vás. Díky mnoha sebezkušenostním prvkům to nebude jednoduchý den, ale možná o to podstatnější budou výstupy, které si z něj budete moci odnést do dalšího života.

>>>Registrujte se na nejbližší workshop<<<

Před tím, než se na seminář vydáte, si prosím přečtěte tento článek. Ten vám dodá určitý základní rámec, o který se tento seminář bude hodně opírat. Součástí domácí přípravy je také tento prakticky zaměřený článek. S tématem ženskosti pak bytostně souvisí i článek o snaze být dokonalou a článek o potlačené mužnosti řadu žen, které snesou hrubší mluvu, také oslovil.

Na čem spolu budeme na workshopu pracovat

Na workshopu, který je určen výlučně pro ženy, využíváme prvky skupinové práce a sebezkušenosti, tedy poznání sebe sama. Jeho součástí je i domácí příprava, která pomáhá efektivněji využít společný čas na semináři. Hlavním těžištěm jsou praktická cvičení, přesto nechybí ani základní teorie a kazuistiky.

Vaše vlastní ženskost

V této části si pojmenujete, jaké je přesně vaše vlastní pojetí ženskosti. Každá žena je jiná a je to tak v pořádku. Tahle část slouží k tomu, abyste dostala bezpečný prostor i nástroje podívat se na to, jaká vaše vlastní ženskost – nikoliv tedy ta vám někým vštípená, která vám třeba ani nemusí vyhovovat – vlastně je. Díky skupinové práci a sdílení získáte možnost proniknout do pohledu na ženskost ze strany ostatních žen a budete si tak moc dokreslit svůj jedinečný obraz vlastního pojetí ženskosti.

Sebepoznání

Tato část je věnována odhalení obvykle nevědomých vzorců chování, které mohou výrazným způsobem ovlivňovat váš stres, sebelásku a celkově vaši ženskost i to, jak důležitou roli hraje ve vašem každodenním životě. K odhalení těchto vzorců používám několik ověřených sebezkušenostních ověřených nástrojů od renomovaných psychiatrů a psychoterapeutů. Výsledky této části vám pomohou si zvědomit a lépe uchopit vlastní životní priority, vlastní pojetí sebe i vaší ženskosti a vlastní nároky na sebe, rodinu i ostatní. Díky nim budete moci odhalit to, co je pro Vás osobně důležité.

Vnitřní dokonalost

V této části pracujeme hodně na sebelásce a sebepřijetí, a to i z pohledu fyzických proporcí vlastního těla. Součástí je i využití imaginativních a meditativních technik i některých nástrojů pro práci na sebesoucitu (self-compassion), kterému se dlouhodobě věnuje Kristin Neff z University of California Los Angeles. Výstupem této části je nový, láskyplnější, pohled na sebe.

>>>Registrujte se na nejbližší seminář<<<

Pro koho je seminář určen

  • Ženy, které chtějí objevit či rozvinout svoji vlastní ženskost
  • Ženy, které cítí, že z nějakého důvodu nechtěně potlačují svoji ženskost
  • Ženy, které narážejí na překážky při projevování své ženskosti nebo že se chovají příliš jako muži
  • Ženy, kterým chybí podpora při rozvíjení své ženskosti

Pravidla semináře

Během celého semináře se řídíme několika základními pravidly:

  • Nikdo nemusí sdělovat své pravé jméno (natož příjmení).
  • Nikdo nemusí nic sdílet, pakliže sám nechce.
  • Nikdo se nemusí aktivně účastnit žádné části semináře, může klidně zůstat v roli pasivního pozorovatele.

Termíny konání, volné kapacity, cena

Neděle 25. 3. 2018
Událost na Facebooku
8 z 20 míst volných
Klimentská 1443/50, Praha 1 – Nové město
9:00 až 18:00
Cena 1 350 Kč

Pondělí 17. 10. 2016 od 18:00 do 21:00, Klimentská 1443/50, Praha 1 – Nové město – proběhlo
Neděle 13. 11. 2016, od 16:00 do 20:00, Vítkovická 1708/17, Ostrava – Klub Hlubina proběhlo
Čtvrtek 24. 11. 2016 od 18:00 do 21:00, Klimentská 1443/50, Praha 1 – Nové město – proběhlo
Čtvrtek 26. 1. 2017 od 17:45 do 21:15, Klimentská 1443/50, Praha 1 – Nové město – proběhlo
Sobota 11. 2. 2017 od 10:00 do 19:00, Hotel Omega, Brno – proběhlo

Chcete přednášku i ve vašem městě? Napište mi prostřednictvím tohoto formuláře a do
poznámky vložte navrhované město, či případně další údaje. Ostrava také přibyla jen díky iniciativě zájemkyň.

Seznam měst, kde už jsou zájemkyně: Praha (8), Hradec Králové (2), Plzeň (2), Most (1), Třeboň (1), Jičín (1), Bratislava (2).

Lektor

Seminář povedu přímo já, Martin Zikmund. Původně jsem sice vystudoval telekomunikační techniku a poté podnikání a managementu v průmyslu, nějakou dobu jsem se zabýval i vědou v oblasti bionanomedicinského inženýrství, ale po 15 letech práce pro korporace a menší české firmy jsem změnil kompletně své zaměření. Díky cestování jsem se dostal k meditacím, psychologii, psychoterapii, ale také třeba k floristice. V současné době dokončuji sebezkušenostní výcvik v Rogersovské psychoterapii (PCA) a studuji na Pražské psychoterapeutické fakultě. Mám za sebou stovky hodin sebezkušenostních seminářů i studia na kurzech předních zahraničních univerzitách. Vedu i soukromou poradenskou praxi, kde se setkávám s celou řadou klientek, které se potýkají právě s problematikou ženskosti i sebelásky a sebepřijetí.

Více se o mně dozvíte třeba zde, anebo z celého tohoto blogu 🙂 Kdybyste se na něco chtěly zeptat, napište mi na martin@nekouc.cz.

Přihlásit se na seminář

Na seminář se prosím přihlaste prostřednictvím tohoto kontaktního formuláře. Potvrzení Vaší účasti a číslo bankovního účtu pro bankovním platbu převodem obdržíte e-mailem. E-mail Vám nemusí přijít obratem, protože ho zatím posílám ručně, ale nebojte, obvykle ho pošlu do pár hodin. Při případném vyšším zájmu, než bude kapacita semináře, rozhoduje pořadí odeslání přihlášky přes tento formulář. Jsem také připraven v případě zájmu otevřít další termíny.

Pokud do 24 hodin neobdržíte potvrzení registrace, kontaktujte mě prosím na moji e-mailovou adresu martin@nekouc.cz.

 

 

2 thoughts on “Seminář Ukradená ženskost

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s