Mezilidská komunikace

Mezilidská komunikace je klíčová nejen pro úspěch v obchodě a spokojenost zákazníků, ale také pro dobře fungující tým zaměstnanců. V době tlaku na zákaznicky orientovaný přístup i důrazu na lidský kapitál, kterým firma disponuje, jsou pokročilé komunikační dovednosti vašich zaměstnanců a manažerů pro úspěch firmy klíčové.

Bohužel naši komunikaci výrazným způsobem ovlivňují nevědomé neurofyziologické procesy. Velice často se však stává, že když spolu dva lidé mluví, vzájemně se ve skutečnosti neslyší. Co hůř, často pak dochází k nedorozumění až postupnému rozvoji antipatií mezi lidmi, kteří při své komunikaci pouze nevědomky kdysi řekli něco, co se toho druhého dotklo, protože si to nějakým způsobem vyložil a spojil s formou komunikace, kterou „důvěrně zná“ z minulosti. I s tím lze však pracovat.

Proč si vybrat tento workshop

Workshop Mezilidská komunikace se zaměřuje na odhalení základních principů fungování mezilidské komunikace z pohledu psychologie a neurofyziologie. Umožňuje tak zaměstnancům pochopit, jak komunikace mezi lidmi funguje. Při mnohých praktických cvičeních si účastníci semináře „osahají“ to, jak různé formy a způsoby komunikace sami interpretují, a naučí se lépe a efektivněji komunikovat se svým okolím. 

Účastníci semináře během interaktivních cvičení budou moci identifikovat problémové okamžiky, které u nich opakovaně vedou k tomu, že komunikují jinak, než si přejí a naučí se s tím pracovat. Značná část workshopu se tedy věnuje sebepoznání, během kterého účastníci dostanou možnost porozumět tomu, jaké konkrétní momenty v jejich komunikaci vedou k nedorozumění a proč je někteří lidé při komunikaci rozčilují. Díky tomu se vaši zaměstnanci naučí lépe vycházet se zákazníky, nadřízenými i kolegy a budou umět lépe předávat klíčové informace a sdělení ostatním.

Více se dozvíte v produktovém letáku.

Zatím jsem školil v těchto firmách

elitebloggershd prague   Nokia

Reference

 „Absolvoval jsem již mnoho školení na prodejní dovednosti, ale toto bylo opravdu jiné. Workshop o mezilidské komunikaci nás zaujal svým obsahem i řadou zajímavostí o tom, jak vlastně funguje komunikace uvnitř našeho mozku. Martin nám zprostředkoval úplně jiný pohled na komunikaci a mně i mým kolegům poskytl prostor k zamyšlení nad některými stereotypy i provozní slepotou, se kterou se občas potýkáme. Díky řadě praktických příkladů a bohaté interaktivní části jsme měli možnost si řadu věcí sami vyzkoušet a uvědomit. Martin vás vtáhne do děje, praktické příklady pak vidíte každý den.

Vojta Vavřina, Dealer principal, Harley-Davidson Prague

„Martin Zikmund připravil pro Elite Bloggers několikahodinový workshop, který předčil má očekávání. S Martinem jsem absolvovala jedno soukromé sezení, které bylo milé a pro mě osobně velice přínosné. Martin ale bravurně zvládl udržet pozornost i větší skupiny lidí a aktivně pracovat téměř se všemi účastníky workshopu. Blogerkám v prezentaci srozumitelně vysvětlil, jak funguje lidský mozek a proč reagujeme na určité životní situace tak, jak reagujeme. Workshop nám v hlavě zanechal hodně podnětů, o kterých přemýšlíme v každodenním životě. Není to tedy jen těch pár hodin, kterých strávíte na workshopu, je to mnohem víc, co ve vás samotných dokáže Martin naťuknout.“

Tereza Salte, generální manažerka, Elite Bloggers

Potřebujete vědět víc? Napište mi