Životní rovnováha

Work/life Balance je jedním z nejčastějších témat současné společnosti, a to nejen pro ty, kteří zrovna uvažují nad založením rodiny. Ve skutečnosti ale nejde o rovnováhu mezi prací a životem, jde o to, jak najít harmonii a soulad mezi prací, osobním životem a pro mnohé i spiritualitou. To, jak úspěšně se to majitelům firem a vedoucím pracovníkům podaří, se bezprostředně promítne i do výkonnosti celé firmy, nálady jejich podřízených a ve svém důsledku i do spokojenosti zákazníků.

Pomozte manažerům najít životní rovnováhu

DSCN5070_editedWorkshop Životní rovnováha se zaměřuje na intenzivní práci s některými stěžejními a náročnými tématy každého účastníka. Účastníci v jeho průběhu identifikují pevné body, o které se budou moci ve svém pracovním i soukromém životě opřít, lépe porozumí svému jednání a prožívání a poodhalí své strachy a pocity viny, které je vyvádějí z rovnováhy.

Účastníci se též seznámí s japonským přístupem ke sladění pracovních, osobních a spirituálních cílů zvaným ikigai. Ten je podle vědeckých výzkumů jednou z hlavních příčin, proč japonská populace má nejvyšší průměrný věk dožití na planetě a proč i ve stáří trpí Japonci, kteří mají ikigai, podstatně méně závažnými chorobami než příslušníci jiných národů.

Kromě ikigai pracuje workshop s některými buddhistickými myšlenkami, ale třeba i s výsledky desítek let trvajících výzkumů fungování mozku pomocí MRI, či s poznatky moderní psychoterapie. Celý workshop je protkán celou řadu praktických cvičení, ukázek i osobních zkušeností člověka, který si prošel všemi osobními i zdravotními úskalími toho, když dojde k narušení rovnováhy mezi osobním životem a prací.

Účastníci workshopu si z něj odnesou jak nový pohled na sebe sama, tak i řadu praktických návodů a nástrojů pro dosažení vlastní životní rovnováhy, která jim umožní dosáhnout větší stability i v jejich pracovním životě, což přinese pozitivní dopady i na jejich podřízené, respektive koncové zákazníky.

Obsah workshopu

Jak funguje náš mozek a jak ovlivňuje rovnováhu v našem životě

Od Work/Life Balance k životní rovnováze

Pevné body v našem životě

  • Práce s životními pravdami
  • Definice životních hodnot
  • Životní síla

Koncept ikigai a jak s ním pracovat

  • Seznámení s ikigai
  • Definice jednotlivých součástí ikigai
  • Nalezení vlastního ikigai

Relaxační techniky

  • Jak v životě zpomalit
  • Práce s dechem
  • Yoga Nidra

Více informací se dozvíte v produktovém letáku.

Potřebujete vědět víc? Napište mi