Seminář Jak být šťastnější

aneb jak dosáhnout životní harmonie

pampeliška„Štěstí, co je štěstí? Muška jenom zlatá!“ Tenhle citát z filmu Škola základ života známe asi všichni. Jenže, jak být v životě šťastnější? V našem životě nás tíží viny minulosti i strachy z budoucnosti. Řídíme se v něm vzorci z dětství, které nás často ženou tam, kam nechceme – do života plného stresu a pracovního vypětí.

„Tato doba přináší nejistotu. Tu člověk nerad slyší, a tak ji přebíjí velikou obstarávací potřebou. Pracuje tedy od rána do večera a vůbec mu nevadí, že přichází o to nejdůležitější – autentické pobývání tady na světě…“ uvedla profesorka Hogenová na jedné své přednášce na adresu dnešní doby. Je to tak, dnešní doba přináší velkou nejistotu každému jednomu z nás. O to těžší je pak dosáhnout v životě nějaké rovnováhy, natož harmonie a štěstí. Mnoho lidí dnes před životem utíká za zdi korporací, fitness center či nejrůznějších retreatů anebo dokonce až za hranice naší země.

Utíkat před životem je hodně vyčerpávající, paradoxně to stojí mnohem více energie než ho začít žít. Začít žít nikoliv po třicítce/čtyřicítce/padesátce/šedesátce, ale prostě tady a teď. Začít žít život ze své podstaty, být sám sebou, jít svou cestou, přestat se bát a odpustit si své viny. Vždyť mít každý den důvod, proč ráno vstát, mít v životě smysl, to člověku dokáže tu energii naopak dát. Takový život je pak šťastnější. Cesta k tomu však není vůbec jednoduchá a hlavně – je to skutečně cesta, proces, který nějakou dobu trvá a na kterém se každý z nás musí aktivně podílet, pokud chce takového cíle dosáhnout.

A cílem semináře Jak být šťastnější aneb jak dosáhnout životní harmonie je vám na této cestě pomoci. Seminář vám pomůže nahlédnout na svůj život a jeho jednotlivé složky z ptačí perspektivy. Podíváme se na to, jak a proč vypadá váš vlastní Matrix, a jak můžete změnit to, co vám v životě nevyhovuje. Jak dostat život do rovnováhy, přestat plýtvat silami tam, kde není potřeba, a jak naopak nové síly objevit.

>>>Registrujte se na nejbližší seminář<<<

Co se na semináři dozvíte

Celodenní seminář se skládá z následujících bloků.

„Work-life Balance“

Pokud chceme hledat v životě harmonii, musíme nejdřív najít rovnováhu. Řada lidí však pátrá po rovnováze mezi tím, kde rovnováhu najít z principu nelze. A také se jim to nedaří. V této části si proto společně pojmenujeme jednotlivé oblasti našeho života a podíváme se na to, jak moc jsou vůči sobě v souladu či rozporu a co udělat pro to, aby se do souladu dostali. Podíváme se také na to, jak je to s našimi životními prioritami a na japonský koncept ikigai, aneb důvod, proč ráno vstát.

Sebepoznání

Tato část je věnována odhalení obvykle nevědomých vzorců chování, které mohou výrazným způsobem ovlivňovat náš každodenní život, i jak se v něm cítíme. K odhalení těchto vzorců je využito moderních psychologických nástrojů. Výsledky této části Vám pomohou si zvědomit a lépe uchopit vlastní vlastní život i vlastní nároky na sebe, rodinu i ostatní a odhalit to, co je pro Vás osobně důležité a proč.

Boj se stresem

V této části se dozvíte mnohé o stresu. Jaká je jeho fyziologická příčina i projevy, kde se v našem životě bere permanentní stres, i jak zdroje permanentního stresu minimalizovat. Ukážeme si i několik technik, jak se stresem účinně bojovat a zaměříme se také na to, jak lépe a efektivněji naslouchat svému tělu a svým pocitům.

Jak vyhrát nad strachem a vinou

Strach nás dokáže v našem úsilí velice účinně paralyzovat. Nedořešené pocity viny z minulosti pak naše strachy dokáží efektivně podpořit. Zejména v okamžiku, kdy naše snahy o změnu nejdou hned podle našich představ. Ukážeme si proto, jak se strachem efektivně bojovat a dojde i na techniky odpuštění viny.

Pro koho je seminář určen

  • Pro ty, kteří se snaží najít soulad mezi pracovním a osobním životem
  • Pro ty, kteří cítí, že jim „život protéká mezi prsty“
  • Pro ty, co cítí, že jedna z oblastí života je zanedbaná a chtějí s tím něco dělat
  • Pro ty, kteří chtějí ve svém životě změnu

Pravidla semináře

Během celého semináře se řídíme několika základními pravidly:

  • Nikdo nemusí sdělovat své pravé jméno (natož příjmení).
  • Nikdo nemusí nic sdílet, pakliže sám nechce.
  • Nikdo se nemusí aktivně účastnit žádné části semináře, může klidně zůstat v roli pasivního pozorovatel

Termíny konání, volné kapacity, cena

Neděle 11. června 2017 od 9:00 do 18:00, Klimentská 1443/50, Praha 1 – proběhlo

Seznam měst, kde už jsou zájemci: Praha (7), Brno (4)

Poznámka: Tento seminář je maximálně pro 8 účastníků, cena je 1450 Kč.

Lektor

Seminář povedu přímo já. V 31 jsem měl procestovanou velkou část Evropy, kterou jsem projel sám a kde jsem se setkával s nejrůznějšími lidmi i osudy, ve 32 jsem prošel iniciací do Kryia Yogy, starobylé buddhistické techniky meditace, a půl roku na to od základu změnil svoji životosprávu a trvale zhubnul 20 kilo a 25 cm v pase, během pouhých třech měsíců. Poslední čtyři roky se intenzivně věnuji studiu psychologie, teologie i východních filosofií a meditace i tématu životní harmonie. Třetím rokem se také účastním sebezkušenostního výcviku podle Carla R. Rogerse, studuju Pražskou psychoterapeutickou fakultu a píšu tenhle blog.

Více se o mně dozvíte zde, anebo z celého tohoto blogu 🙂 Kdybyste se na něco chtěly zeptat, napište mi na martin@nekouc.cz

Přihlásit se na seminář

Na seminář se prosím přihlaste prostřednictvím tohoto kontaktního formuláře. Potvrzení Vaší účasti a číslo bankovního účtu pro bankovním platbu převodem obdržíte e-mailem. E-mail Vám nemusí přijít obratem, protože ho zatím posílám ručně, ale nebojte, obvykle ho pošlu do pár hodin. Při případném vyšším zájmu, než bude kapacita semináře, rozhoduje pořadí odeslání přihlášky přes tento formulář. Jsem také připraven v případě zájmu otevřít další termíny.

Pokud do 24 hodin neobdržíte potvrzení registrace, kontaktujte mě prosím na moji e-mailovou adresu martin@nekouc.cz.